NHH Executive webinarer og eventer
Vurderer du videreutdanning – eller er du bare nysgjerrig på faglig påfyll?
Morgen fra NHH Executive - Fremtidsutsikter for 2026 med Øystein Thøgersen
Denne gangen møter du Øystein Thøgersen, professor i økonomi med offentlig økonomi og makroøkonomi som sine viktigste fagfelt. Han er tidligere rektor ved NHH og gir deg innsikt i fremtidsutsiktene mot 2026, med perspektiver på Norge og verden i en tid der de geopolitiske konfliktene tilspisser seg.
Dato: 6. januar

Bærekraft – utfordringer og mulighetsrom for offentlig sektor (NHH)
Bli med oss på digitalt informasjonsmøte om Bærekraft – utfordringer og mulighetsrom for offentlig sektor.
Her får du få et innblikk i hvordan emnet Bærekraft – utfordringer og mulighetsrom for offentlig sektor er utviklet for deg som jobber i stats- og forvaltningsapparatet.
Dette er en del av vårt masterprogram i offentlig forvaltning, utviklet i samarbeid med Universitetet i Bergen (UiB) Videre og Departementsakademiet.
Dato: 8. januar

Boklansering: Psykologisk trygghet i det norske arbeidslivet med NHH-forsker Bård Fyhn
Dagens arbeidsliv preges av kontinuerlig endring, drevet av teknologi og kunstig intelligens. Det stiller høyere krav til medarbeidere som tør å tenke selv, utfordre og lære sammen. For å få det til, trenger vi psykologisk trygghet – et arbeidsmiljø der det er rom for å si «jeg vet ikke», «jeg tok feil» eller «jeg har en annen idé».
Bård Fyhn, forsker ved NHH og programleder ved NHH Executive, har doktorgrad på psykologisk trygghet i team. Nå lanserer han boken Psykologisk trygghet i det norske arbeidslivet.
Dato: 13. januar
Fulltegnet.

Graduation NHH Executive MBA

Morgen fra NHH Executive - KI med Alexander Lundervold
Denne gangen møter du Alexander Lundervold, professor ved NHH og programleder for KI og teknologistrategi. Han gir deg innsikt i hvordan kunstig intelligens påvirker strategi, verdiskaping og ledelse, og hva som kreves for å ta KI fra ambisjon til faktisk effekt i en tid preget av rask teknologisk utvikling og økende kompleksitet.
Dato: 3. februar

KI og teknologistrategi
Bli med på digitalt informasjonsmøte om KI og teknologistrategi.
Få innsikt i hvordan emnet hjelper deg å utvikle en styreklar KI-strategi – steg for steg, fra mulighetsrom og veikart til implementering og governance.
I stedet for å være teknisk, retter programmet søkelyset mot strategi, organisasjonsutvikling og praktisk gjennomføring av KI-initiativer.
Dato: 29. januar

Masterclassen med Alexander S. Lundervold - På NHH Campus Oslo
Alle har tilgang til KI – men hvem lykkes med å skape faktisk verdi?
I denne masterclassen med NHH-professor og programleder Alexander S. Lundervold får du et klart lederperspektiv på KI og teknologistrategi – og hvorfor strategi, styring og gjennomføring avgjør om KI blir mer enn en pilot.
Når KI er tilgjengelig for alle, er det kvaliteten på beslutningene som skaper konkurransefortrinn.
Dato: 4. februar
Sted: NHH Campus Oslo, Drammensveien 44

Brytningstid alumnisamling i etterkant av Vestlandskonferansen 2026
I flere år på rad har vi samlet Brytningstid-alumni til en uformell og hyggelig samling etter Vestlandskonferansen. Det har blitt en tradisjon vi setter stor pris på, og som alltid byr på gode møter og nye perspektiver.
Vi ser frem til en hyggelig gjenforening med lett servering og en uformell atmosfære.
Minner om at selv om du ikke deltar på konferansen, er du hjertelig velkommen til å delta på samlingen.

Innovasjonsledelse og nettverksbygging for Helgelandsregionen
Bli med på digitalt informasjonsmøte om Innovasjonsledelse og nettverksbygging for Helgelandsregionen.
For å oppnå vellykket omstilling og stimulere til innovasjon må virksomheter utfordre etablerte forretningsmodeller og praksiser som er forankret i organisasjonskultur.
Her får du mer innsikt i emnet og hvordan lykkes med innovasjon i etablerte virksomheter.
Dato: 12. februar

Masterclass med Joel Berge – på NHH Connect
KI gir alle tilgang på avanserte prediksjoner – men hvem tar de riktige beslutningene?
I denne masterclassen med NHH-forsker og bidragsyter på NHH Executive, Joel Wenæs Berge, får du et skarpt og praktisk perspektiv på KI og økonomi, og hvorfor teknologien gjør analyse billig, men dømmekraft, prioritering og lederskap til det nye konkurransefortrinnet.
Når prediksjon blir en commodity, er det kvaliteten på beslutningene som skiller vinnere fra tapere.
Dato: 17. februar
Sted: NHH Connect (ved Jernbanestasjonen)

| Telefon: | +47 55 95 96 00 |
|---|---|
| E-post: | executive@nhh.no |
| Besøksadresse Bergen | NHH, Helleveien 30 |
| Besøksadresse Oslo | Drammensveien 44 |
