
Jens Stoltenberg kommer til NHH
Midt i valgkampinnspurten holder finansministeren foredrag for studentene.
Tollstrid, Trump, Oljefondets investeringer og intens skattedebatt. Det har vært en turbulent og hektisk finans-sommer hjemme som ute.
Det er med andre ord mye å snakke om når finansminister Jens Stoltenberg, som er utdannet samfunnsøkonom, kommer til NHH onsdag 27. august. «Norge i en urolig verden» har den tidligere Nato-sjefen kalt foredraget.

– Jeg gleder meg stort til å ønske Jens Stoltenberg velkommen til NHH. Innholdet i foredraget er usedvanlig aktuelt, sier NHHs rektor Helge Thorbjørnsen.
Etter foredraget i aulaen vil Stoltenberg åpne opp for spørsmål fra salen. Det ser også rektor Thorbjørnsen frem til.
– Jeg er nysgjerrig på hva han vil si om både geopolitiske spenninger, inflasjon, skatt og Oljefondet, sier han.
Besøket var opprinnelig planlagt i mai, men måtte utsettes. Arrangementet i aulaen 27. august starter klokken 14, og er åpen for presse.
- I fjor var statsminister Jonas Gahr Støre på NHH. Les om besøket her:
