NHH arrangerer Jentedag for sjette år på rad fredag 23.mars. Hit inviterer vi 100 jenter fra hele landet. For deg som fortsatt er usikker på hva du vil studere til høsten, men som tenker at økonomistudier kan være et alternativ, er dette en anledning til å bli bedre kjent med NHH og alle tilbudene høyskolen byr på.
Spørsmål om arrangementet kan sendes til stud@nhh.no
Fra Jentedagen ved NHH 2010

Endelig plan for arrangementet foreligger ikke enda, men i tråd med tidligere års Jentedager vil det inneholde:
- foredrag hvor man får en innføring i de ulike fagområdene og innblikk i hvordan det er å jobbe som siviløkonom
- omvisning på høyskolen
- møte med studentforeningen NHHS
- middag med underholdning
- og kanskje en konsert
Hvordan registrere seg som interessert deltaker?
For å delta på Jentedagen må du fullføre videregående skole senest sommeren 2012. Du kan melde din interesse for deltakelse på to måter:
- Ved å sende en e-post til stud@nhh.no. E-posten må innholde full navn, fødselsdato, postnummer og poststed, mobilnummer og den e-postadressen du bruker til dagen. I tillegg må du legge ved karakterutskrifter fra alle terminer 1. og 2. klasse, samt fra 1.termin 3.klasse. Hvis du ikke har mottatt terminkarakterer fra 3.klasse enda, må disse ettersendes så snart du har fått dem.
- Ved å kontakte NHH på vår stand på utdanningsmesse og melde din interesse for deltakelse. NHH deltar i år på utdanningsmesser i Tromsø, Bodø, Trondheim, Ålesund, Bergen, Stavanger, Kristiansand, Sandefjord, Oslo og Lillestrøm.
Blant alle som melder sin interesse trekker vi ut 100 heldige jenter som får dekket reise og opphold et døgn i Bergen ved NHH.
Reise: NHH bestiller og betaler reise til og fra Bergen for deltakerne. Deltakerne blir fraktet til Bergen om morgenen den 23.mars, med retur fra Bergen formiddagen 24.mars.
Mat: NHH byr på lunch og middag 23.mars, samt frokost 24.mars
Overnatting: NHH står for losji. Denne blir på Vandrerhjem.
NHH vil organisere alle forhold rundt reise, mat og overnatting i dialog med den enkelte gjest.
- Om jeg skal studere til siviløkonom er det ingen tvil om hvor jeg vil søke. Heldig er de som interesserer seg for studiet. Hadde vært så godt å utdanne seg i det flotte miljøet, med treningsmulighet, sikret master og utveksling, og å være nesten garantert etterspurt i en jobb. All skryt!
- Programmet var utrolig bra gjennomtenkt og utført! Den faglige biten var strålende, og maten var utsøkt.
- Dette var en flott tur, og jeg er veldig glad for at jeg fikk være med på jentedagen i år. Jeg møtte mange hyggelige mennesker, både på NHH og blant de som var på jentedagen sammen med meg. Jeg har lenge ønsket å få vite mer om NHH, ettersom jeg har vært interessert i å søke og studere der. Etter jentedagen er jeg helt sikker på at det er her jeg vil studere, og jeg håper dere vil ha meg også.
- Generelt veldig bra opplegg. Vi fikk god informasjon på forhånd og selve dagen ble utnyttet maksimalt! Bra at opplegget var såpass variert og at vi fikk et innblikk i både det faglige og sosiale livet ved NHH.