Nasjonalt senter for ledelse


















I Norge er det omkring 130 000 personer med lederansvar. Disse forvalter materielle og menneskelige ressurser som samlet sett utgjør vår nasjonale formue. Nasjonalt senter for ledelse tar mål av seg å utvikle, samle og formidle kunnskaper om lederskap slik det faktisk og bør utøves.

Nasjonalt senter for ledelse er et samarbeid mellom NHH, AFF, og SNF. Fokus er på ledelse i og av kunnskapsintensive virksomheter.

Temaet er valgt som satsingsområde, fordi det mangler mye kunnskaper på dette området, og fordi denne typen virksomheter vil stå for en betydelig andel av den nasjonale verdiskapingen i tiden som kommer.
 
Willy Haukedal
Professor/
Konstituert leder
 +47 55 959 452 

Psykologiske kontrakter som virkemiddel i strategi-iverksetting, Arbeids-motivasjon og ledelse i estetisk perspektiv    
Torstein Nesheim 
Seniorforsker 
+47 55 95 97 72   

Ledelse av ikke-ansatte, ledelse i kommunal virksomhet
Birthe Kåfjord Lange
PhD-student
+47 55 959 912

Ledelse og tidsbruk   
Alexander M. Sandvik 
PhD-student
+47 55 959 570 

Affiliation som lederstil i kunnskapsintensive virksomheter 

Therese Sverdrup 
PhD-student
 + 47 55 959 610

Psykologiske kontrakter, teamledelse og ledelse i kunnskapsintensive virksomheter  

Ole Hope
PhD-student
+47 55 959 822

Mellomlederes rolle i strategiiverksetting

Eric Lofquist 
PhD-student
+47 55 959 643 

Ledelsens rolle i risikohåndtering og endringsprosesser